В сучасному цивілізованому світі ми вже не уявляємо свого життя без такого елемента, як каналізаційні системи! Не новина, що щоденне використання каналізаційних систем полегшують життя людей і роблять її набагато комфортніше. Чого, на жаль, не можна сказати про старих комунікаціях, які вже давно прийшли в непридатність. Адже старі каналізаційні труби засмічені і можуть тріснути і потекти і часто виходять неприємні запахи. Такі системи не те що не приносять комфорт, вони доставляють багато турбот, клопоту і навіть стресів! Щоб уникнути цих неприємних факторів, вберегти свої нерви і облаштувати свою квартиру, варто задуматися про заміну старої каналізаційної системи на сучасну, від якої Ви будете в захваті! Завдяки тому, що сучасні каналізації вельми зручні і відрізняються довговічністю, ймовірність їх поломок або ж проривів мінімальна. Найчастіше каналізаційна труба в квартирі з'єднується зі стоком всього житлового будинку, який під'єднаний до загальноміської системи.
Сучасна каналізація ділиться на два типи – на внутрішню і зовнішню каналізацію. Внутрішньою каналізацією прийнято вважати в першу чергу унітази, мийки, ванни і раковини, а так само каналізаційні мережі, до яких відносяться колектори і витяжки. А ще є такі елементи системи каналізації як водонагрівачі і рушникосушки, їх Ви навіть зможете підключити своїми руками за інструкцією, без втручання фахівців.
Незважаючи на новизну, сучасність і модернізацію, всім просто необхідно підтримувати каналізацію в справності і гарному стані. Адже при її поломки, особливо в багатоповерховому будинку, відновлення каналізації може принести досить проблематичне і дороге усунення проблеми. Тому настійно рекомендуємо приділяти увагу навіть новітньої каналізації!
В цілому каналізація складається з таких елементів як внутрішні каналізаційні пристрої будівель, зовнішня внутрішньоквартальна каналізаційна мережа, насосні станції і напірні трубопроводи, зовнішня вулична каналізаційна мережа та очисні споруди і пристрої для випуску вже очищених стічних вод у водойму.
Сьогодні особливою популярністю в каналізаційних системах користуються елементи внутрішньої каналізації з пластику, адже вони легко з'єднуються, кріпляться, зручні у використанні, адже наприклад труби мають порівняно легкий вага, їх не потрібно фарбувати. На відміну від металевих, пластикові труби не накопичують у собі накип та інші відходи від води і шкідливих миючих засобів!
Крім труб, усередині приміщення використовуються ще й такі елементи каналізації як фітинги, гідрозамки, повітряні клапани і фекальні насоси. Витратними матеріалами для таких виробів є кріпильні елементи для установки пластикових труб на стінах.
Каналізація — це основна частина системи водопостачання та водовідведення. Найчастіше при слові «каналізація», ми представляємо систему, призначену для видалення твердих і рідких продуктів життєдіяльності людини, але на цьому ряд функціональних характеристик каналізації не закінчується, і ми розглянули ці фактори.